משרד עו”ד בן ארי, פיש ושות’

עזבונות, צוואות וניהול ההון המשפחתי

העברת זכויות ללא תמורה והסכמים בין יורשים - הרצאה ב - 24.10.19

ב - 24.10.19 תתקיים הרצאה של עו"ד רחל בן ארי, שותפה-מייסדת במשרד, ועו"ד חלי דנקנר-כהן, שותפה וראש תחום צוואות וירושות במשרדנו, על העברת זכויות ללא תמורה והסכמים בין יורשים.
ההרצאה תתקיים במסגרת השתלמות מקרקעין של לשכת עורכי הדין.

הורשת נחלה – תיתכן הורשת נחלה על דרך של מכירה וחלוקת התמורה ליורשים

לאחרונה ניתן ע"י בית המשפט העליון פסק דין (בע"מ 1813/18 פלוני נ' פלוני) תקדימי אשר קובע כי הוראות בהסכם המשבצת העוסקות במקרה פטירה של חבר אגודה שיתופית לא שוללות מבר הרשות לצוות בצוואתו את מסירת זכויות השימוש שלו במשק גם בדרך של מכירה וחלוקת התמורה בין מוטבי הצוואה בכפוף למגבלות המפורטות בחוזר הלקוחות.

ערב עיון בנושא העברה בין-דורית בעסקים משפחתיים: צוואות, מיסים, נאמנויות - 23.07.2019

משרדנו שמח לקחת חלק בערב עיון של לשכת רואי החשבון בנושא העברה בין-דורית בעסקים משפחתיים: צוואות, מיסים, נאמנויות שיתקיים ביום 23.07.2019.

יום עיון בנושא: מגמות חדשות בדיני ירושה

ביום 10.6.2019 נערך כנס מרתק על ידי הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה בנושא מגמות חדשות בדיני ירושה בהובלתו של פרופ' יחיאל קפלן. בכנס נכח כבוד השופט יעקב טירקל (שופט בית המשפט העליון בדימוס) וכן אנשי משפט מהשורה הראשונה בתחום: ד"ר קארין כרמית יפת, פרופ' שחר ליפשיץ, Prof. Michael Broyde, כבוד הרשמת ציפי סולומון דרמר, ד"ר אריאן רנן ברזילאי, פרופ' מיגל דויטש, פרופ' איילת בלכר פריגת, עו"ד ארז קמיניץ וכבוד השופטת ענבל קצב קרן.
בכנס נדונו השינויים בתחום סמכויות הרשם לענייני ירושה וה

ידועים בציבור – תיתכן זכאות לגמלת שאירים גם במקרה של מגורים בנפרד

לאחרונה ניתן פסק דין חשוב אשר קובע כי ידועה בציבור זכאית לקבל גמלת שאירים בעקבות פטירתו של בן זוגה וזאת חלף היעדר מגורים משותפים (עבל (ארצי) 21302-03-16‏‏ אידה שרה פוקילמן - המוסד לביטוח לאומי).
חוזר זה סוקר את פסק הדין.

מגמות חדשות בדיני ירושה - 10.06.2019

ביום 10.6.2019 יתקיים בשיתוף משרדנו יום עיון בנושא מגמות חדשות בדיני ירושה.

מצ"ב ההזמנה, נשמח לראותכם!

בית המשפט הכריע במחלוקת וקבע כי השכנה היא היורשת החוקית!

במסגרת תיק סכסוך ירושה שבו ייצג משרדנו את השכנה באמצעות עו"ד יובל אדלר (שותף, מנהל מחלקת ליטיגציה), עו"ד חלי דנקנר-כהן (שותפה, ראש תחום צוואות וירושות) ועו"ד שיר ששון-מצגר, קשישה שינתה את צוואתה והורישה מיליונים לשכנה - במקום למשפחה.
ביהמ"ש אישר את הצוואה המאוחרת לטובת השכנה והשופטת ענבל קצב-קרן קבעה כי "יש לכבד את רצון המנוחה כפי שמפורט בצוואתה האחרונה", רצון אשר מתיישב עם נסיבות חייה והקשר עם שכנתה.

עסקים משפחתיים - מהם הכלים המשפטיים העדכניים להסדרת מערך היחסים המשפחתיים והעסקיים

מחקרים מלמדים, כי רק כ-33% מכלל החברות המשפחתיות תשרודנה את המעבר מדור המייסדים לדור השני, ואילו רק 10%-15% מתוכן תשרודנה את המעבר לדור השלישי.

אז מהי הנוסחה לביצוע העברה בין דורית מוצלחת וכיצד יש להתכונן לכך מראש?

קראו את טור הדעה של עורכות הדין רחל בן ארי, חלי דנקנר כהן ושיר ששון מצגר ממשרדנו.

קורס ניהול עסקים משפחתיים - יוני 2018

ביום 11.6.2018 ייפתח ע"י המכללה העסקית של לשכת המסחר והתעשיה במחוז חיפה והצפון בשיתוף משרדנו קורס ניהול עסקים משפחתיים.
הקורס מיועד לבעלי עסקים משפחתיים ובני משפחותיהם, למנהלים מן החוץ העובדים בעסקים משפחתיים, ולכל מי שמבקש להערך מבעוד מועד לאתגרים שבניהול עסק משפחתי.

מצ"ב תכנית הקורס.

נשמח לראותכם!

מחזירים למוטב: ראיון עם עוה"ד חלי דנקנר-כהן ממשרדנו במגזין "ממון" של ידיעות אחרונות

כתבתם צוואה חדשה אך לא עדכנתם את המוטבים בקופת הגמל? לא בטוח שהכסף יגיע אליהם -
ראיון עם עוה"ד חלי דנקנר-כהן, שותפה וראש תחום עזבונות וירושות במשרדנו, שפורסם במוסף "ממון" של ידיעות אחרונות בתאריך 3.9.2018.