משרד עו”ד בן ארי, פיש ושות’

פרסומים ופסקי דין

פרסומים בתחום ניהול סכסוכים אזרחיים ומשפט פלילי- צווארון לבן

קנסות מנהליים על עבירות בניה - תקנות חדשות מטילות קנסות מנהליים כבדים

ביום 20.12.2018 נכנסו לתוקף תקנות חדשות בעניין עבירות בנייה. לפיהן, מפקח מיוחד מטעם היחידה ארצית לאכיפה או עובד של הוועדה המקומית העומד בראשה של היחידה העוסקת בפיקוח על בנייה, מוסמכים להטיל על עברייני בנייה קנסות מינהליים בסך 8,000 ₪ ועד 600,000 ₪.

סכום הקנס משתנה בהתאם לקטגוריות דוגמת: שטח הבניה, ייעוד הקרקע, היקף השימוש או העבודה האסורה שבוצעה וזהות עובר העבירה יחיד או חברה. למפר תינתן התראה של 30 ימים על מנת לתקן ולהסיר או להפסיק את העבירה במקרקעין, בטרם ייקנס.

הגברת הפיקוח על הבטיחות באתרי בנייה - תיקון חדש לחוק ארגון הפיקוח על העבודה

בימים אלו נכנס לתוקפו תיקון 11 לחוק ארגון הפיקוח על העבודה, אשר מגביר את חובות הפיקוח החלות על מבצע הבנייה וקובע חובת מינוי "עוזר בטיחות" באתר בנייה.

לפירוט אודות החובות החדשות ולהסבר באילו סוגי אתרי בנייה יחולו, קראו את חוזר הלקוחות.
עורכי דין מייצגים: עו"ד עביר אסדי

בית משפט השלום הורה על ביטול כתב אישום נגד חברה ונושאי משרה בכירים מכוח הגנה מן הצדק ואכיפה בררנית

כבוד השופטת ג'אדה בסול הורתה על ביטול כתב אישום שהגישה עיריית חיפה כנגד חברת "מפעלי ים" ומנהלים בה בגין הקמה של דק מעץ וסככה מקורה בשטח החוף שנמסר לניהולה, וזאת מטעמים של אכיפה בררנית והגנה מן הצדק.

עו"ד עביר אסדי ממשרדנו ייצגה את הנאשמים, וטענה כי "בשנים עליהן הוגש כתב האישום נגד החברה, הייתה גם עיריית חיפה הבעלים ובעלת השליטה בקרקע של החוף" ועל כן ראוי היה להעמיד לדין גם את העירייה ולא להבדיל בינה לבין החברה, באופן אשר סותר את עקרונות הצדק הטבעי.

ראש עיריית עכו הגיש תביעת דיבה נגד מולי כהן, חבר במועצת העיר. התביעה הסתיימה בדיון בערעור, בהסכמת שני הצדדים.

ראש עיריית עכו הגיש תביעת לשון הרע בסך 400 אלף שקל נגד חבר מועצת העיר מולי כהן. ביהמ"ש השלום קיבל את העתירה וחייב את מולי כהן בתשלום של 45,000 ₪ (לא כולל הוצאות ומע"מ). בערעור בתיק, ביהמ"ש הקטין את הפיצוי שישלם מולי בחצי, ההחלטה התקבלה בהסכמת שני הצדדים.

מאסר על תנאי וקנס לראש עיריית נהריה לשעבר, רון פרומר, בגין שוחד בחירות.

עו"ד אדם פיש, ייצג את ראש עיריית נהריה לשעבר, רון פרומר, ואת חיים שרעבי, חבר במועצה בפרשת ההסכמים שנחתמו טרם הבחירות. לבסוף, שרעבי זוכה, ופרומר נידון ל-20 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 35 אלף שקל בגין הרשעתו בעבירות על חוק הרשויות המקומיות, שעניינן שחיתות, איום ואי-פרסום הסכמים.

בוטל כתב אישום פלילי נגד עו"ד שהואשם בתקיפת שוטרים

נגד עורך דין חיפאי הוגש כתב אישום בגין תקיפת שוטרים, שביקשו לעצור אותו. הוא התלונן במח"ש כי השוטרים תקפו אותו, אך למרות שמסר שמות של עדים רבים, במח"ש לא חקרו את התלונה. ביהמ"ש מתח ביקורת על התנהלות מח"ש וזיכה את העורך הדין שיוצג ע"י עו"ד אדם פיש בהתנדבות.

החלטת ביהמ"ש העליון על הסרט שמדבר על רצח השופט עדי אזר

בפרשת הירצחו של השופט עדי אזר, תועדו חקירותיו של עד מדינה בווידיאו. איציק רובין יוצר הסרט התיעודי על הרצח, הגיש בקשה לעשות שימוש בצילומי החקירה ולשלב אותם בסרט. המדינה התנגדה, ולבסוף ביהמ"ש העליון קיבל את בקשתו.

מנהל המחוז לשעבר ברשות לשיקום האסיר, זוכה מעבירות מין כלפי עובדת

השופט קיסרי ביטל את הרשעתו בגין עבירת מין של הנאשם, מנהל המחוז לשעבר ברשות לשיקום האסיר, אשר הורשע בבית משפט השלום, וזאת לאחר שהביע ספק באמינות גרסתה של המתלוננת.

סבג שילם בצ'ק של העירייה את הקנס שהוטל עליו בבית המשפט.

חבר מועצת העיר בנהריה, אשר שמואלי, פנה בשם חברי האופוזיציה ליחידה לחיוב אישי במשרד הפנים, בטענה שהעירייה שילמה הוצאות משפטיות בשני תיקים שבהם, לטענת שמואלי, חויב סבג לשלמם באופן אישי.
עורכי דין מייצגים: עו"ד אדם פיש ז"ל

עו"ד אדם פיש: "הרשעות שווא- תופעה רווחת"

לדבריו של עוה"ד אדם פיש - "התופעה של הודאות שווא היא תופעה רווחת, אך התופעה של הרשעות שווא היא תופעה הרווחת הרבה יותר. ישנם אמצעי חקירה פסולים כמו בדיקת פוליגרף בה החשוד נמצא דובר אמת אך חוקריו אומרים לו שהוא נמצא דובר שקר - זה דבר שמקובל בישראל" - כך נמסר על ידו, בכינוס שנערך בסוף השבוע במרכז האקדמי כרמל בחיפה בנושא "הודאות שווא".

ערעור פלילי יוסף קורטאם נ' מדינת ישראל

ערעור פלילי תקדימי שעניינו אפשרות הרשעת נאשם על בסיס ראיות שהוצאו מגופו, מבלי שהסכים לפעולה הרפואית הפולשנית. נטען, כי הראיות אינן קבילות כיוון שהושגו בדרך שדבקה בה אי-חוקיות . באותו ענין נאלץ בית המשפט העליון לקבוע כי אין חלות במשפט הישראלי ל"כלל הפסילה" האמריקאי ("דוקטרינת העץ המורעל")

פרשת עמוס ברנס והקמת היחידה לחקירת שוטרים

בראשית שנות האלפיים סייע אדם פיש לעמוס ברנס במאבק להוכחת חפותו מאשמת רצח החיילת רחל הלר ולתביעת הפיצויים שהגיש כנגד המדינה לאחר זיכויו. ההיכרות והסיוע לברנס גרמו לאדם להיות טרוד עמוקות מהתופעה של הודאות שווא והרשעת חפים מפשע. יחד עם אחרים הוא פעל כנגד הסתפקות במנגנוני חקירה פנימיים – "חקירה עצמית" – חקירת תלונות כנגד שוטרים בידי חבריהם השוטרים. בסופו של יום, הוליד המאבק הציבורי את ההפרדה שבין המשטרה לבין הגוף החוקר תלונות כנגדה, בדמותה של המחלקה לחקירות שוטרים