משרד עו”ד בן ארי, פיש ושות’

פרסומים ופסקי דין

תביעה ייצוגית נגד צ'מפיון מוטורס: דגמי יוקרה של רכבי אאודי נמכרים עם תקלה בגג הנפתח

בקשה לתביעה ייצוגית נגד חברת צ'מפיון מוטורס, יבואנית רכבי אאודי, הוגשה לבית המשפט המחוזי
לבית המשפט הוגשה תביעה כנגד יבואנית רכבי אאודי בטענה כי בחלק מהדגמים ישנו פגם בגג הנפתח הגורם לחדירת מים, אך הן אינן מיידעות את לקוחותיהן הרוכשים רכבים חדשים בדבר קיומו
באמצעות עורכי הדין צחי פיסטל ועדי ערמן ממשרד בן-ארי, פיש, סבן ושות' ועורך הדין אחמד
מסאלחה טוענים התובעים כי היצרנית והיבואנית מודעות כבר משנת 2015 לקיומה של התקלה בגג אולם נמנעות מביצוע recall לצורך תיקון הליקוי. לטענת המבקשים, התעלמות
עורכי דין מייצגים: עו"ד צחי פיסטל

בקשה לתביעה ייצוגית נגד מנורה: מדוע עיוורון לצמיתות נחשב כזמני לשנתיים שהוגשה ע"י עו"ד צחי פיסטל ממשרדנו

מבוטחת של חברת הביטוח מנורה בפוליסת אובדן כושר עבודה טוענת בבקשה לאישור תביעה ייצוגית שהוגשה נגד החברה כי החברה נמנעת מלשלם לה תשלום חד פעמי של 26 אלף שקל המגיע לה לפי הפוליסה, ודורשת ממנה בדיקת עיוורון מדי שנתיים אף שלטענת המבוטחת, הביטוח הלאומי נתן לה נכות של 100% לצמיתות על אובדן כושר עבודה והיא מחזיקה בתעודת עיוור.

הגשת בקשה לתובענה ייצוגית נגד הכשרה- חברה לביטוח

ממליצים לכם לקרוא היטב את פוליסות הביטוח שברשותכם...
עו"ד צחי פיסטל, מנהל מח' תובענות ייצוגיות ועו"ד עדי ערמן ממשרדנו, מייצגים לקוחה בתובענה ייצוגית נגד חברת הביטוח הכשרת היישוב, פרטים בכתבה

בקשה לייצוגית נגד גט-טקסי: גובה מלקוחות עסקיים כמעט פי שניים עבור נסיעות, לעומת הסכום שהיא גובה מלקוחות פרטיים על אותה נסיעה

לכל מי שחשב שהמנוי העסקי שלו בגט-טקסי חוסך לו כסף - מסתבר שיש מחיר "מיוחד" למנויים עסקיים, מיוחד בעיקר ב"מחירו" - פשוט מחיר גבוה יותר ממחיר של כל אדם פרטי שהיה רוכש את השירות.

משרדנו הגיש בקשה לאישור תובענה ייצוגית - מדיניות מפלה ברכישת מנוי לקאנטרי בנוף הגליל

נמשיך לקדם את כלי התובענות הייצוגיות – לצורך שינוי חברתי וקידום הצדק והשוויון.

התביעה הוגשה על ידי עו"ד צחי פיסטל, עדי ערמן ורונן שקרלש ממשרדנו (בשיתוף פעולה עם משרד עוה"ד אחמד מסאלחה).

בעקבות תובענה ייצוגית שהוגשה על ידי משרדנו, נכים שרכשו רכב משומש ב - 3 השנים האחרונות זכאים לקבל החזר של אגרת הרישוי

בעקבות תובענה ייצוגית שהוגשה באמצעות עורכי הדין צחי פיסטל ועדי ערמן ממשרדנו, אשר בעקבותיה הודיעה המדינה על חדילה מהתנהלותה, שונו הנהלים במשרד התחבורה, כך שעתה כל נכה בעל זכאות לכך יוכל להגיש בקשה להחזרת אגרת הרישוי היחסית עם רכישת רכב יד שנייה. כמו כן, השינוי אינו רק מעתה ואילך, אלא מאפשר לכל בעל נכות אשר רכש רכב משומש במהלך שלוש השנים האחרונות, לפנות למשרד התחבורה בבקשה לקבלת החזר על חלקה היחסי של אגרת הרישוי ששולמה על ידי מוכר הרכב.

משרדנו הגיש בקשה לאישור תובענה ייצוגית - חברות מסתירות הוספת מלח לטחינה

נדחה ערעור על דחיית בקשה לייצוגית נגד אוניברסיטת בן גוריון; ההכרעה תשליך על כלל האוניברסיטאות

ביום 21.1.16 דחה שופט מבית המשפט המחוזי בבאר שבע, גד גדעון, את הבקשה לאישור תובענה ייצוגית שהוגשה כנגד אונ' בן גוריון בנגב, אשר בבסיסה הטענה כי אסור היה לגבות בעבור ערכת ההרשמה סכום אשר במצטבר עם דמי ההרשמה עולה על הרף המקסימלי שהותר לגביית דמי הרשמה בחוק זכויות הסטודנט. ערעור שהוגש על פסק הדין נדחה על ידי בית המשפט העליון.

להחלטה השלכות רוחב על תביעות ייצוגיות דומות שהוגשו כנגד שאר האוניברסיטאות והדיון בהן עוכב עד להכרעה בהליך הנ"ל. את האוניברסיטאות
ייצגו עוה"ד אדם פיש ז"ל,
עורכי דין מייצגים: עו"ד צחי פיסטל

תובענות ייצוגיות: תקנות חדשות מטילות אגרה על התובעים אך ישנן גם החרגות

תקנות חדשות מטילות חובת תשלום אגרה על המבקשים לפתוח בתובענה ייצוגית. נראה כי המקור לשינוי נעוץ בהצפה בתובענות סרק, בעיקר בתחום הצרכני. מהו גובה האגרות, כיצד נכון לנהוג מעתה ובאילו מקרים יהיו פטורים תובעים מן האגרה - צפו בראיון עם עוה"ד צחי פיסטל ואסף גופר ממשרדנו.

המחוזי דחה בקשה לייצוגית בסך 20 מיליון שקלים נגד שני פאבים שעישנו בהם, וחייב את התובע בהוצאות בסך 25 אלף שקל

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה בקשה לתביעה ייצוגית נגד ברברוסה קריות וברברוסה בעמק בגין אי-אכיפת חוק העישון. הפאבים יוצגו על ידי עוה"ד צחי פיסטל, אפרת שגיא ועדי ערמן ממשרדנו.

עו"ד פיסטל מסר: "בית המשפט החליט לדחות את התביעה כדי לנסות לשים סוף לציניות שבה מוגשות תביעות ייצוגיות בישראל, ולקלות שבה מבושלות תביעות כאלו גם כשברור על פניו שאין קבוצה, ובטח שאין טיפת תום לב על בסיס הגשת התביעה הייצוגית. אם מציעים לאדם לעבור למקום ללא עישון והוא מחליט להישאר, הוא לא יוכל לטעון שנפגע".

בקשה לייצוגית נגד משרד התחבורה: אינו מחזיר לנכים את אגרת הרישוי ששולמה

בניגוד לתקנות, הפסיקה המדינה במשך 4 השנים האחרונות להחזיר לנכים שרוכשים רכב יד שניה את אגרת הרישוי הכלולה במחיר רכישת הרכב. כך קרה לנכה שרכש רכב יד שניה לאחר שרכבו הקודם נגנב, ואף כל בקשותיו להחזר האגרה נדחו.

באמצעות עורכי הדין צחי פיסטל ועדי ערמן ממשרדנו הגיש הנכה בקשה לאישור תביעה ייצוגית כנגד משרד התחבורה.

תובענה ייצוגית על סך 10 מיליון שקל הוגשה נגד חברת הנדל"ן גב-ים

חברת גב-ים החכירה כ400 יחידות דיור, שנבנו על קרקע שבבעלותה בקריית ים, והתחייבה בהסכם החכירה להשקיע מחצית מהתקבולים מיח"ד אלו לצרכי הציבור. לאורך השנים, החברה גבתה "דמי הסכמה" מחוכרים שביצעו הרחבת דירה. אלא שבדו"ח תקופתי של גב-ים לשנת 2015 נכתב, כי "החברה משמשת כחברה משכנת ליח"ד אלו, ואין לה כל הוצאות בגינן".

במסגרת תובענה ייצוגית, שהוגשה ע"י משרדנו, מתבקש בית המשפט להורות לחברה לחשוף מהן הכנסותיה מיח"ד אלו, ולהשקיע מחציתן בצרכים
ציבוריים בשטחן.

תובענה ייצוגית נגד משרד התחבורה- לא מחזיר אגרות רישוי של רכבים שהורדו מהכביש

משרדנו, באמצעות עו"ד צחי פיסטל ועדי ערמן, הגיש תביעה ייצוגית נגד משרד התחבורה. על פי הנטען בתובענה, התקנות מחייבות את משרד התחבורה להשיב את אגרת רישוי הרכב לרכבים שהורדו מהכביש מסיבות שונות, אולם בפועל הוא אינו עושה זאת, ואינו מספק את המידע לבעלי הרכבים על האפשרות לקבל את החזר האגרה.

בעקבות תביעה ייצוגית-אגרת הרישוי תוחזר לאלפי נהגים

החוק מסדיר פטור מאגרת רישוי לרכב אשר לא נעשה בו שימוש, ורישיונו הופקד. משרדנו הגיש תובענה ייצוגית נגד המדינה, שסירבה להשיב האגרה על פי החוק. בעקבות התובענה, הודיעה המדינה כי תשיב את התשלום, באופן יזום, לבעלי רכבים שיפקידו את הרישיון בהתאם לחוק.

בעקבות הגשת בקשה לאישור תובענה ייצוגית, המוסד לביטוח לאומי השיב מיליוני שקלים למאות משפחות שכולות

במסגרת בקשה לאישור תובענה ייצוגית, שהוגשה על ידי נעמה צורף (יתומה משני הורים), באמצעות משרדנו, נגד המוסד לביטוח לאומי, נטען כי המוסד לביטוח הלאומי אינו פועל לאיתור משפחות שכולות הזכאיות להשתתפות בתשלום דמי ביטוח בריאות ממלכתי ומאליו אינו מעביר סכומי השתתפות אלו לטובת המשפחות השכולות, על אף קיומן של הוראות המורות לו לעשות כן.

בעקבות הגשת התובענה, שינה המוסד לביטוח לאומי את התנהלותו, כאשר כיום הוא פועל לאיתור אקטיבי של המשפחות השכולות הזכאיות, כמו כן השיב המוסד לביטוח לאומי למשפחות השכולות הזכ

תביעה ייצוגית בשם משפחת נפגעי טרור נגד הביטוח הלאומי

לבית המשפט המחוזי הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד ביטוח לאומי בטענה כי הוא חייב לנפגעי הטרור יותר מ-40 מליון ₪. את הבקשה הגישה נעמה צורף שהוריה נהרגו בפיגוע טרור בשנת 2006. נעמה תיוצג ע"י עורכי הדין אדם פיש וצחי פיסטל. לדבריה, קבוצת התובעים הייצוגיים (היתומים, האלמנות וההורים השכולים) כוללת 2,500 איש.

משרד התחבורה ישיב לציבור 16 מליון ש"ח, בעקבות תובענה ייצוגית

מדובר בתביעה ייצוגית שהוגשה בשם סוחרי רכב, העוסקת בנושא החזרי אגרה לרכבים שלא נעשה בהם שימוש. התקנות מאפשרות לקבל החזר אגרה, אולם משרד התחבורה סירב להשיב את האגרה לסוחרים. בתום בירור התובענה הייצוגית, נקבע בפסק הדין כי יש ממש בטענות הסוחרים. המדינה חוייבה להשיב את הכספים, וכן לאפשר בעתיד לקבל החזר אגרה במקרים בהם התקנות מאפשרות זאת.
עורכי דין מייצגים: עו"ד צחי פיסטל

בקשה לתביעת ענק ייצוגית נגד משרד התחבורה

בקשה לאישור תביעה בסך 103.5 מיליון שקל כתביעה ייצוגית, הוגשה בימים אלה לבית המשפט המחוזי-מרכז נגד משרד התחבורה.
סוחר הרכב עידן שמש מבקש, באמצעות עורכי הדין אדם פיש וצחי פיסטל, שבית המשפט יצווה על משרד התחבורה להשיב לו ולסוחרי רכב אחרים חלק יחסי של אגרת רישיון הרכב, שנגבו מהם במהלך השנתיים האחרונות.