משרד עו”ד בן ארי, פיש ושות’

דיני עבודה

משרד עו"ד בן ארי-פיש מעניק שירותי ייעוץ משפטי שוטף למעבידים בסכסוכים קיבוציים ובסוגיות אינדיבידואליות. המשרד מתמחה בסוגיות מתחום משפט העבודה ובין היתר: משפט עבודה קיבוצי - ייעוץ שוטף למעסיקים, ליווי וייצוג בהליכי הפרטה והבראה. עריכת הסכמים קיבוציים, קבלה ופיטורין של עובדים, דיני מכרזים בעבודה, פיטורי צמצום, עריכת הסכמי עבודה לעובדים בכירים, אופציות לעובדים, הגבלת עיסוק וסודות מקצועיים, דיני הטרדה מינית ודיני השוויון.

דיני משמעת

הדין המשמעתי הוא מערכת כללים ונורמות המסדירה את דרך פעולתו של ארגון, ובכלל זה את זכויותיהם וחובותיהם של העובדים בארגון  - הן כלפי הארגון עצמו והן ביחס לאחרים (עובדים אחרים, לקוחות וכו').

הסדרי המשמעת מבוססים על יסודות משפטיים שונים ולא-אחידים. בחלק מהמקרים הדין המשמעתי מוסדר בחקיקה (עובדי מדינה והרשויות המקומיות) ובמקרים אחרים הוא מבוסס על הסכמה בין המעביד לארגון העובדים.

הדין המשמעתי נהוג בכל הגופים המינהליים, ובמרבית הגופים הציבוריים ומקומות העבודה המאורגנים.

בדומה למשפט פלילי, תוצאת ההליך המשמעתי היא בדרך כלל זיכוי או הרשעה, וככל שהעובד מורשע – ענישה.

תוצאותיו של הליך משמעתי הינו הרה גורל ברוב המקרים, לא פחות, ולעיתים יותר מהליך פלילי או אזרחי בפני בתי משפט.

בתחום המשמעת, המערב נושאי מומחיות מתחומי משפט שונים – דיני העבודה, הדין המשמעתי והדין הפלילי, יש למשרד יתרון וניסיון מיוחד ואנו מייצגים בהליכים משמעתיים רבים , בערכאות שונות – בפני בתי הדין למשמעת של עובדי המדינה, בהליכים משמעתיים בארגונים גדולים במגזר הציבורי והפרטי.

מעוניין לקבל מידע מקצועי?
הרשם עכשיו וקבל עדכונים
לכתובת הדוא"ל