משרד עו”ד בן ארי, פיש ושות’

משפט מנהלי וציבורי

איכות הסביבה

על החשיבות הקריטית של איכות הסביבה לקיום ההרמוני של בני האדם, אין צורך להכביר מילים. בשנים האחרונות גוברת המודעות הכללית לנושאים סביבתיים ואקולוגיים, והמשפט "מדביק" בהדרגה את הצרכים הסביבתיים הללו והתערבותו כל הקשור להם, גדלה ומתרחבת.

כך, למשל, נחקקים חוקים ותקנות המטילים חובות על גופים מזהמים וגם על רשויות מקומיות ואיגודי ערים, לשמירה על תקני הזיהום ולאכיפת העמידה בהם.

בין השאר רכש משרדנו מומחיות מיוחדת בתחום איכות הסביבה לאחר שמשך שנים שימש כיועץ המשפטי לאיגוד ערים מפרץ חיפה (הגנת הסביבה).

 

מאז הקמתו, מטפל משרדנו בתביעות משפטיות בעלות חשיבות מרכזית בתחום איכות הסביבה, והוביל מאבקים ציבוריים מתוקשרים בהם ייצג גם קבוצות גדולות של תושבים. כך, למשל, הובל על-ידנו הטיפול בתיקי האסבסט באזור הגליל המערבי, לרבות ייצוג העותרים בעתירה למניעת הקמת פארק לילדים על אדמות מזוהמות, ובתיקים שעניינם ניקוי האזור ממפגעי האסבסט; הובלנו עתירה שהוגשה על-ידי ראש עיריית חיפה ועשרות תושבים, לפינוי האנטנות הצבאיות משכונת "רמת אלמוגי" בחיפה, ייצגנו את עיריית עכו בהליכים המשפטיים בעניין זיהום נחל נעמן אשר גרם במשך שנים גם לזיהום חופי הרחצה של עכו, ועוד.

כמו כן, אנו מעניקים ייעוץ משפטי בדיני איכות הסביבה ליזמים, חברות תעשייתיות, עמותות ורשויות מקומיות, ייצוג בהליכים משפטיים מול המשרד להגנת הסביבה והמשטרה הירוקה, וייצוג בפני ערכאות שיפוטיות בהליכים אזרחיים, מנהליים ופליליים.

המשרד מתמחה במתן ייעוץ משפטי וייצוג למנהלים בהליכים שעניינם אחריות מנהלים בעבירות על חוקי איכות הסביבה.

מעוניין לקבל מידע מקצועי?
הרשם עכשיו וקבל עדכונים
לכתובת הדוא"ל